,,ЗНАЊЕМ ЗА БУДУЋНОСТ”

ОШ,, Емилија Остојић” је једна од ретких школа, која се редовно укључује у изазове који долазе напретком нових технологија.

Министарство просвете Републике Србије по први пут ове године уврстило је у календар такмичења, ново такмичење у програмирању  и управљању дронова под називом ,, Знањем за будућност”.

Пре две године ђаци наше школе освојили су државну награду у такмичењу ,,Школа за 21 век”, тако да за ове ђаке није први пут да буду у жижи знања и изазова нових технологија.

Школу су представила четири ученика на такмичењу ,,Знањем за будућност”, који су чинили једну екипу:

1. Петар Шкулетић (капитен у програмирању),
  2. Лазар Николић,
  3. Нађа Марић
  4. Петар Шћекић

Ментори екипе – наставнице: Маријана Марић и Мирјана Василијевић.

Ученици су за веома кратко време успели савладати програмирање и управљање дроновима и освојили сјајних 100 бодова, иако су  за припрему имали само седам дана, од сазнања за такмичење.

Ентузијазам какав имају наставници и ученици ове школе су заиста за једно велико БРАВО!.

Поносни смо на наше ђаке који су узели учешће у овом међуокружном такмичењу (златиборски, моравички и колубарски округ), које се одржало у Ужицу 27.3.2023. у ОШ,,Стари г рад” и сјајно презентовали школу. Ово је само још један нови почетак за нас.

Све похвале за сјајну екипу и њихове наставнике!