У суботу, 11. септембра, у нашој школи свечаним програмом обележено је откривање бисте Ива Андрића, која је поклон нашег уметника Милана Туцовића (1965-2019), бившег ученика наше школе, а родом из Горобиља. Програм је почео уметничким перформансом на платоу школе, алузијом на Туцовићеву слику „Дечак који је носио светло“, у коме су учествовали ученици четвртог разреда Ема Стаматовић и Виктор Међусељац, и обраћањем директорке школе окупљенима. Наставио се у Плавој сали, где су уметници, блиски пријатељи Милана Туцовића, говорили о њему и присећали се тренутака проведених у друштву овог изузетног уметника и човека. У програму су учествовали: Војислав Карановић, песник, Радиша Теофиловић, музички уметник, Кајоко Јамасаки, песникиња и преводилац, Срђан Вучинић, књижевни и филмски критичар, и Хироши Јамасаки, преводилац. У публици је била Миланова породица, кћерке Јована и Бојана, његови пријатељи и бројни поклоници његове уметности. Програм су припремили и у организацији су учествовали: Срђан Милчановић, Милица Ђорђевић и Соња Стоковић, наставници, уз несебичну помоћ наше општине.