Тематски дан ,,Мој дека је био трешња“ у ИО Прилипац

Ученици 6. разреда показали су како се радњом и ликовима из романа Анђеле Нанети могу састављати задаци из математике и исти се веома лако решавати. Дека Отавијано и дечак Тонино поигравали су се разломцима у једначинама. На часу биологије проучавали су порекло, карактеристике и животни циклус трешње која је један од главних јунака романа ,,Мој дека је био трешња „
На часу ликовног су илустровали главне ликове романа, на часу енглеског језика излистали су карактеристике јунака.
А на часу српског језика правили су појединачне породичне албуме, играли игрице(слагали слагалицу, спајали парове(лик и особине лика), откривали тачне тврдње и на крају гледали цртани филм на руском језику који је титлован на енглеском језику. Комплетне активности сабране су мноштвом радова које су ученици приказали на паноу у холу школе.
Све реакције:

Жељка Ристовић, Dolce Principessa и још 4