Светски дан уметности обележава се 15. априла. Установљен је од стране Mеђународне асоцијације уметника, са циљем промовисања креативних активности широм света и истицања лепих уметности. Манифестација се организује у част великог уметника, Леонарда да Винчија, који је рођен на овај дан 1452. године.

Да Винчи је изабран за симбол мира у свету, слободе израза, толеранције, заједништва и мултикултурализма.

Светски дан уметности је и ове године обележен у Основној школи „Емилија Остојић“.

У петак , 19. априла 2019. године, у Клубу младих у Пожеги, приређено је Уметничко вече.

У оквиру програма посетиоци су могли погледати изложбу ликовних радова ученика наше школе и уживати у музичком и поетском делу програма који су, такође, извели ученици наше школе.

Музички део програма је реализован наступом  хора школе , затим, наступима ученика који су изводили, на различитим инструментима,  композиције уметничке музике познатих композитора , џез теме, фламенко и народно коло.

Посетиоци су могли уживати слушајући духовне песме, домаћи евергрин и традиционалне песме .

Поетски део програма смо препустили нашим малим писцима. Деца су нам читала своје  песме и приче уз клавирску пратњу својих другара.

Вече су улепшали и најбољи рецитатори наше школе.

Захваљујемо се свима који су учествовали у програму или помагали у организацији:

водитељима програма: Јани Савовић и Мини Лукућ

учесницима музичког дела програма: члановима хора (Андријани Mарковић, Софији Павловић, Маши Крејовић, Невени Јовановић и Нађи Аксентијевић), ученицима који су певали ( Милици Малопарац, Милици Петровић, Нини Цвијовић, Вањи Чоловић, Јовани Глушчевић, ученицима од 1. до 4. разреда ПО Роге), ученицима који су свирали (Анђели Бајић, Ивани Спасојевић, Милици  Вучићевић, Нађи Јовановић, Јанку Стокић, Ирини Петровић, Јовану Ђокановићу, Саши Јовичићу) и наставници Ивони Даниловић

– нашим малим писцима: Мили Савић, Сунчици Радић, Иви Младеновић, Нађи Марић,Филипу Ђедовићу, Еми Стоковић, Маши Бојат, Тамари Драшкић, Катарини Јовановић и Марти Весовић

-ученицима који су обезбеђивали клавирску пратњу: Софији Павловић, Марији Јовановић, Маријани Милић и Урошу Савовићу

-рецитаторима: Сузани Давинић и Јани Савовић

– наставницима: Соњи Стоковић, Весни Петровић,  Марини Петровић, Љиљани Јовановић

-учитељицама: Брани Даничић, Славенки Митровић, Биљани Јанковић и Гордани  Марковић

-психологу Милици Тошић-Рудић,

-педагогу Мирјани Попадић и

управи школе.

Хвала и свим посетиоцима!

Утисак вечери је био да су ученици на најлепши начин представили своју школу.

Програм су припремали и организовали:

Зоран Звиздић, наставник ликовне културе

Срђан Милованчевић, професор разредне наставе (запослен на пословима наставника математике)

Лепа Милић, професор разредне наставе (запослена на пословима наставника музичке културе)