1. октобар 2018. Вишеград – У оквиру пројектне наставе под називом Сусрет са Андрићем ученици старијих разреда ОШ „Емилија Остојић“ Пожега, са својим наставницима посетили су Вишеград. На путу за Вишеград свратили су у Добрун, један од најстаријих српских православних манастира на просторима данашње БиХ. Затим су у Вишеграду обишли и упознали се са Андрићградом, ћупријом на Дрини, спомен учионицом Иве Андрића и имали прилику да се током вожње реком Дрином сусретну са кућом у којој је Андрић провео своје детињство, а која је данас у приватном власништву и може се видети само споља. Такође, поред ћуприје могли су видети и зграду чувеног Лотикинохг хотела из романа На Дрини ћуприја, као и мермерни споменик Иви Андрићу који симболизује отворену књигу на којој се налазе медаљони с ликом Иве Андрића. Величанствени мост, ћуприју Мехмед паше Соколовића, ученици су посматрали и са видиковца који се налази изнад самог моста на Дрини. Пројекат Сусрет са Андрићем чини ученички истраживачки рад који подразумева проучавање живота и рада писца, организовање и реализацију посете Андрићграду, Вишеграду, као и посебан осврт на књижевна дела писца која се проучавају у основној школи. План пројекта је и организовање и реализација литерарног, фото и ликовног конкурса, и јавног наступа ученика под називом Сусрет са Андрићем.