Стаза „Читај и шетај“ у нашој школи

Захваљујући пријатељима, библиотекарима Дечјег одељења Народне библиотеке Пожега, наша школа постала је богатија за стазу „Читај и шетај“.

Поставку о Кнезу Милошу, која је смештена  дуж степеништа школе, чини осамнаест постамената и исто толико прочитаних текстова из књиге „Милош Обреновић“ Слободана Станишића, а посебну драж читавом доживљају ове књиге даје  музика на старим инструментима нашег краја.

Наши ученици ће поново бити у прилици, да поред читања оригиналних страна књиге, очитају и кју-ар код и чују како је књига прочитана али и како звучи музика нашег краја.

Највише су се обрадовали ученици млађих разреда, који су са одушевљењем пратили сваки корак приликом поставке стазе, јер како су и сами рекли, моћи ће поново да читају ову књигу на занимљив начин и то у својој школи.