Светосавска приредба
Дана 27.1.2024.год. у ИО Добриња одржана је приредба у част Св.Саве првог српског архиепископа и просветитеља. Ученици млађих разреда са својим учитељицама Љиљаном Крсмановић, Оливером Ђурашевић и Биљом Проловић су припремили литерални део са рецитацијама о животу Св.Саве, док су ученици старијих разреда са наставницом српског језика Славицом Мајсторовић на врло занимљив начин у драмском и поетском делу публици приказали пут Св. Саве који је својим заслугама дао немерљив допринос развоју српског идентитета. Музички део програма припремила је наставница музичке културе Ивона Даниловић која је са ученицима од првог до осмог разреда извела химну као вокално – инструменталну тачку, док су остале две тачке биле саставни део програма а капела песма Св.Сави и Дунаве, Дунаве вокално – инструментална тачка. После приредбе свештеник је пререзао славски колач и уприличена је трпеза љубави за све присутне госте.
Свиђа ми се

Коментар