Такмичење под покровитељством Министарством просвете и спорта, као Државно такмичење
у програмирању 2024.године.
,,ПРОГРАМИРАЈМО 2024.“ British Council
Част и задовољство нам је да се похвалимо резултатима такмичења из програмирања и финалистима смотре Школе за 21. век – програмирање уз помоћ микробит уређаја за ученице и ученике од петог до осмог разреда 2024. године.
Наша школа ове године конкурисала је са 4 појекта и након прегледа свих радова од British Council međunarodnе organizacijе Ujedinjenog Kraljevstva и свих похвала пристиглих на школски мејл, изабрана су нам 3 пројекта у финалних 20 тимова.
Финално такмичење у прогрмирању микробит уређаја, одржаће се 13. маја у Београду.
Видео радови наших тимова, биће доступни након завршеног финалног избора у прва три места у Србији.
Представници наших финалних тимoва:
1.тим: Милица Николић и Илија Живковић ученици 5. и 6. разреда, ментор наставница Мирјана Василијевић ( Заштита ретких врста птица од утицаја ветротурбина у лукама).
2.тим: Андрија Тешовић и Ема Мићић ученици 5. и 6. разреда, ментор наставница Мирјана Василијевић ( Управљање саобраћајном сигнализацијом у ваздушном саобраћају).
3.тим: Лазар Николић и Алекса Пекић ученици 6. и 7. разреда, ментори Мирјана Василијевић и Маријана Марић ( Управљање машинама у фабрици за фарбање материјала и транспорт готових производа).
Све реакције:

Natalija Diković, Ljiljana Jovanović и још 28