ИЗДВОЈЕНО ОДЕЉЕЊЕ ПРИЛИПАЦ – прва велика инвестиција

Прва велика инвестиција од1969. за ОШ у Прилипцу управо је отпочела јуче. У току је инсталације грејног система тако да ће наша деца добити исте услове за рад као деца у градској школи. У плану нам је да и у друга издвојена одељења OШ,,Емилија Остојић“ ИО С.Добриња и ИО Роге где деца похађају осморазредну школу, поставимо централно грејање и створимо оптималне услове за рад. ИЗДВОЈЕНО ОДЕЉЕЊЕ ПРИЛИПАЦ Прву школу, као приватну установу, отворио је драгачевски капетан Милован Недељковић из Вирова у конаку цркве у Прилипцу 1838.године. Наставу је похађало 39 ђака из Капица (Прилипца), Лопаша, Пилатовића, Крстаца, Дљина, Лучана, Доње Краварице, Вирова…. Пре тога млади из Прилипца, Пилатовића и Лопаша школовали су се у Гучи. Општина пилатовачка, којој су припадали Прилипац, Лопаш и Пилатовићи средином лета 1867. године поднела је молбу Министарству просвете да у Прилипцу буде отворена државна школа. Први учитељ био је Јован Протић из Негришора, а у њој је у школској 1868/69. наставу похађало 56 ђака. После другог светског рата школа у Прилипцу добија назив ОШ „Велимир Маркићевић“, која је до 1966. године била самостална и у свом саставу имала четвороразредне школе у Лопашу и Пилатовићима. Ова три села су чинила школско подручје Основне школе у Прилипцу. Данашња зграда школе у Прилипцу усељена је 1969. године. Најзаслужнији просветни радник око изградње зграде данашње школе, био је њен директор Милија Дрндаревић, који касније долази на место помоћника директора у матичној школи у Пожеги.