Европски дан језика – ПО Средња Добриња

У ПО Средња Добриња обележен је Европски дан језика.

Ученици су на разноврсним радионицама обновили стечена знања из српског језика и књижевности, енглеског, шпанског, француског и руског језика.
Кроз занимљиву илустрацију су приказали развој словенске писмености, користећи глагољицу и ћирилицу. Износили су своје ставове и закључке о значају Вуковог рада. Уз осврт на афоризме Душка Радовића, дружење је било обојено смехом и добрим расположењем. Такође, истраживали су и порекло одређених речи, упознавали се са шпанском, енглеском, француском и руском културом.
Како бисмо успели да сачувамо старе занате од заборава, ученицима смо их приближили кроз фотографије. На тај начин смо успели да их упознамо са неким давно заборављеним занатима, а разговором и фотографијом смо их оживели, макар на кратко.
Реализатори пројекта: наставници (Славица Мајсторовић, Раде Вучићевић, Марија Стојиљковић, Станица Вукашиновић, Ивана Благојевић) и ученици од 5. до 8. разреда.