Европски дан језика – ИО Прилипац

Европски дан језика обележен је у ИО Прилипац низом активности. Играли смо се, дружили и учили, удружујући предмете: ликовну културу, српски, енглески, шпански, руски језик и математику.
У пројекту је учествовала Милица Ђорђевић, наставница ликовне културе, Сандра Карић, наставница енглеског језика и Љиљана Јовановић, наставница српског језика и књижевности. Свој допринос дали су наставници шпанског и руског језика, у свему томе нашло се место и за ,,математички језик.“
Ученици петог, шестог, седмог и осмог разреда уз помоћ својих наставника сликали су и преводили мисли Антоана се Сент Егзиперија и Иве Андрића на језике који се уче у школи и све то бележили.
Ученици су показали велику заинтересованост, а и ангажовање у овој врсти ваннаставних активности.