7.април – Oпштина Пожега обележила је свој празник у спомен на одлуку књаза Милоша
из 1832.године да „град оснује и темеље истог постави“. Чак и у условима
епидемиолошких мера, без традиционалних културних манифестација, додељена су
признања и награде истакнутим и успешним појединцима и установама. Међу њима су и
два ученика VIII разреда наше школе Олга Стојановић и Вељко Мићовић и наставница
енглеског језика Драгана Прокопијевић Кандић.
Драгана Прокопијевић Кандић, наставник енглеског језика, реализује наставу енглеског
језика у првом и у другом циклусу основног образовања. У настави примењује активне,
савремене наставне методе. Редовно реализује угледне часове, а ове школске године
снимала је и часове за РТС. Њени ученици постижу и резултате на највишим нивоима
такмичења. Успешно сарађује са колегама на нивоу стручног већа и својим радом
доприноси унапређивању квалитета образовно-васпитног рада. Иницијатор је
обележавања Међународног дана језика у нашој школи. Стално се стручно усавршава.

Вељко Мићовић од почетка школовања има одличан успех и примерно владање. Отворен је и спонтан у комуникацији, добар друг, креативан у школи. У школској 2018/2019. години похађао је наставу математике према индивидуалном образовном плану/проширеном програму наставе и учења. Ангажован је и у додатном раду у школи Учествовао је на општинском такмичењу из хемије, постигао пласмане на окружним такмичењима из математике и физике, а прошле школске године остварио је и пласман на Републичко такмичење из физике које није одржано због епидемије. Награђен је на међународном такмичењу из роботике у Хрватској. Полазник је и Летње научне школе у Петници у септембру 2020. године где је до изражаја дошао његов истраживачки дух. Воли изазове у раду. У слободно време свира гитару, игра шах и кошарку. Волео би да се бави научним и истраживачким радом из области физике и математике.

Олга Стојановић је  вредан и одговоран ученик, успешан спортиста и надасве добра и скромна млада особа. У октобру је, на иницијативу,  наставника физичког васпитања Милована Мићовића изашла на општинско такмичење у стрељаштву, остварила одличан резултат и пласирала се на окружно такмичење за ученике основних школа. Ту су њен таленат уочили тренери СК“Алекса Дејовић“ из Ужица и Олга је почела да тренира. За само три протекла месеца Олга је остварила изванредне резултате у гађању стандардним пиштољем у свим категоријама: I место на купу Стрељачког савеза Србије у конкуренцији млађих јуниорки  и кадеткиња, I место на првенству западне Србије у конкуренцији јуниорки и сениорки и екипно I место на првенству Србије.