1. септембар је Европски дан језика и обележава се од 2001. године широм Европе.

И овог 26. септембра ОШ „Емилија Остојић“ Пожега придружила се прослави јубилеја – обележили смо 20 година језичке и културне разноликости.

Наставнице српског језика, Марина Петровић и Ивана Бабић, заједно са наставницом енглеског језика Драганом Прокопијевић Кандић, реализовале су радионицу са ученицима седмог и осмог разреда на тему – Иво Андрић. Ученици су преводили цитате нашег истакнутог писца са српског на енглески језик, и са енглеског на српски језик.

На крају радионице ученици су, заједно са својим наставницама, уредили пано у холу школе са преводима.

Обележавању Европског дана језика придружила се и наставница енглеског језика Драгица Дидановић, која је са својим ученицима реализовала радионицу на тему – Шекспир. Ученици су преводили цитате из Шекспирових дела.