CODE WEEK – информатика и рачунарство

Као и претходних година, у нашој школи је обележена CODE WEEK 2021 – Европска недеља програмирања. CODE WEEK има за циљ да на забаван и занимљив начин приближи кодирање и дигиталну писменост сваком појединцу који је за то заинтересован. Обележава се у скоро свим европским земљама и обухвата различите популације становништва. Ове године смо Европску недељу програмирања у ОШ „Емилија Остојић“ обележили кроз активности „Вируси и бактерије“ и „Секундарне боје“. Ученици су се упознали са основама програмирања Микробита, кроз програмирање ученици су обновили своје знање из биологије и ликовне културе. Координатори за ову активност су биле наставнице информатике и рачунарства Верица Петровић и Весна Перишић.