,,ФЕСТИВАЛ ЗНАЊЕМ ЗА БУДУЋНОСТ“ ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ У ПРОГРАМИРАЊУ ДРОНОВА И МБОТ

,,ФЕСТИВАЛ ЗНАЊЕМ ЗА БУДУЋНОСТ“
ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ У ПРОГРАМИРАЊУ ДРОНОВА И МБОТ
РОБОТА СЕРИЈА 1 и 2.
Под покровитељством Министарства просвете Републике Србије у суботу 20. априла 2024.године у Хали спортова „Ранко Жеравица“ на Новом Београду наши ученици :
1.Јанко Новаковић
2.Лазар Николић
3.Ђорђе Дрндаревић
4. Лука Божић
под менторством наставница: Маријане Марић и Мирјане Василијевић били су учесници финалног-републичког такмичења у програмирању и управљању дроновима, мбот робота серија 1 и 2.
Пласман на државни ниво уследио је након одржаног Окружног такмичења у Ваљеву, кад је наша школа заблистала и освојила 1.место у програмирању мбот робота серија 1.
Заиста смо пресрећни и учешћем на овако великој манифестацији где је учествовало 77 екипа. Наша школа је и овога пута заблистала
знањем и нашла се на листи првих десет у Србији. Искуство, дружење и сатисфакција за даљи рад, биће нам мотив да наставимо градити нова знања из роботике и програмирања.
Сви учесници државног такмичења, награђени су рекламним мајицама и Захвалницом за школу .