У оквиру часова додатног рада из Техничког и информатичког образовања од 2014.године наши ученици вредно раде у области роботике РОБО –ИНТ. На почетку школске године установљен је план рада,који обухвата различите теме и наставне садржаје.

Једна од тема је и РОБОТИКА. Ученици ове школе издвајају као једини у Златиборском округу који су се укључили у додатни рад из РОБОТИКЕ.

Циљ овог рада је учешће на такмичењима новијег датума РОБО -ИНТ корак у будућност.

Роботика и интерфејс технологија, што преставља пут у будућнос и време које убрзо стиже крупним корацима у све школе у Србији. Живимо у времену будућноси аутоматике ,роботике информационих технологија. Срећна сам што са дивном децом могу да пратим корак у будућности и да им изадјем у сусрет у виду сваке помоћи по питању истог . Будимо у току напредка и примене нових технологија, поручује проф.ТИО Мирјана Василијевић која се укључила у овај рад са децом .

Наше прво учешће на РОБО–ИНТ.

Учествовала су два ученика и постигли следеће резултате.

„ РОБО-ИНТ ИНВЕНТ 2014.“

Уценици ОШ,,Емилија Остојић “Пожега

1.Андријана Милић ( И место на медјуокружном такмичењу пласма на републичко)

Миловановић Тина (ИИ место на медјуокружном такмичењу)