Поводом Васкрса, највећег хришћанског празника у ПО Роге одржан је Васкршњи концерт дана 10.4.2018. године са почетком у 17:00. У програму су учествовали ученици из Рогу, а гости су били ученици из матичне школе.

Концерт су организовале, припремиле и реализовале учитељица Брана Даничић и наставница музичке културе Ивона Даниловић, а сценографију је урадио наставник математике Срђан Милованчевић. Концерт је отворен духовном песмом Христос воскресе, а водитељ програма био је ученик VII разреда Обрад Вукашиновић који је рецитовао стихове песме О Васкрсу. У наставку прогрма уследиле су духовне песме Говори Господе, Не плачи мати Марија, Ој недељо, а текстове Братство св.Саве, Пролеће и Здравица говорили су ученици II, III и IV разреда. Хор из матичне школе је извео три песме Православље, Ђурђевдан и Прели прело које је припремила учитељица Весна Петровић уз инструменталну пратњу на гитари ученика Данила Мићића, као и трио у саставу Андријана Поповић, Владана Колџић и Андријана Мандић. Програм је употпуњен тачком за соло флауту у интерпретацији наставнице Ивоне Даниловић – сарабанда за соло флауту у а- молу Јохан Себастијан Бах, док су ученице II, III и IV разреда отпевале песме Ајде Јано, Зелени се јагодо, Вишњичица род родила, Копа цура виноград. Публика је уживала и у руској песми Балада о три брата коју је припремила Рада Вукашиновић наставница руског језика, а извела је ученица VIII осмог разреда Нађа Вукашиновић. Поводом овог концерта, као и резултата досадашњег рада свештеник Радоња Мирковић је ученицима и наставницима школе поклонио поклоничко путовање у манастире Милешеву и Св.Козме и Дамјана. Концерт је забележила и ТВ Пожега, а гледаоци који нису били присутни на концерту могли су у целости да одгледају концерт у емисији Нешто више.