Први дан ,, Међународне школе техничких вјештина“ у Загребу

Учешће ученика ОШ,,Емилија Остојић“ у ,,МЕЂУНАРОДНОЈ ШКОЛИ ТЕХНИЧКИХ ВЈЕШТИНА” у Загребу.
Од 12.12.2019. до 15.12.2019 године.
Веома сам поносна што је наша школа учествовала у овом пројекту и што сам успела да отворим врата наше школе и изван Србије, да деци пружим могућност да се крећу у смеру примања нових информација, јер техника говори истим језиком у читавом свету.Наша школа жели да покаже да заједно стварамо нови свет модерних технологија у корак са временом.Предност тога је умрежити знање у мрежу и ширити даље.
Једино техника и напредне технологоје могу да помере границе и изнад очекиваног.
Ако имате циљ шта желите деци пружити,поставите параметер за остварење истог,верујете у то остварење, онда је резултат неминован.
Мирјана Василијевић

ПРВИ ДАН МЕЂУНАРОДНЕ ШКОЛЕ ТЕХНИЧКИХ ВЈЕШТИНА- ЗАГРЕБ
-Свечани дочек гостију у ОШ,,Грачани“уз пригодни.
-Програм добродошлице.
-Презентација школе и техничких кабинета.
-Упознавање са учесницима и организаторима пројекта МШТВ.
-Учествовање ученика госију по програму радионичких вежби/макетарство,архитектура,електротехника,роботика… у ОШ,,Грачани“.
-Презентација програма рада моделара у клубским просторијама ХУВМ-а.
-Обилазак Завичајног музеја Подсљемена.
-дружење