Онлајн самопроцена знања малих матураната

22, 23 и 24. априла осмаци у Србији ће по први пут имати прилику да самостално процене своје знање и припремљеност за будући завршни испит, путем једне онлајн платформе за електронско учење. На адреси https://www.mojaucionica.gov.rs наћи ће се задаци из математике, матерњег језика, као и задаци за комбиновани тест (физика, историја, географија, биологија и хемија), на српском и на још осам мањинских језика, а на основу којих ће ученици моћи да процене шта од градива за малу матуру добро познају, а шта све треба да још науче и поправе до јунског завршног испита.

Поред провере свог знања, осмаци ће имати још један бенефит – научиће да користе онлајн платформу за тестирања.

Недељу дана пре саме провере знања, ученици ће моћи да приступе овој платформи, на основу приступних параметара које ће добити од својих разредних старешина, и да провежбају коришћење платформе на једноставном тесту, који је само за ту намену постављен.

Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања најтоплије препоручује да ученици раде ово тестирање самостално, без помоћи литературе или родитеља, како би слика о знању ученика била реална, а како би на основу тога, најбоље искористили преостало време до завршног испита.