Дан проналазача и истраживача – биологија

За Дан проналазача и истраживача обележено је двеста година од рођења Грегора Мендела, који је у науци познат као ,,отац генетике.“ Ученици су присутнима представили његову биографију, објаснивши им да је он био математичар који је користећи знања из биологије и математике створио нову науку, генетику. Објаснили су како је он на основу резултата добијених из експеримената са грашком поставио правила наслеђивања којим се објашњава начин наслеђивања особина. Присутни ученици су након тога сами закључивали како се одређене особине наслеђују. Извођен је и оглед издвајања молекула ДНК из људске пљувачке и то је издвојена ДНК ученика који је био добровољац за учешће у овом огледу. На овај начин је ученицима приближена генетика као наука, као и лик и дело Грегора Мендела.
Данијела Мићовић, Јелена Јовичић, Ивана Миливојевић
Mirjana Vasilijević, Svetlana Ilić и још 36